Menu odnośników dodatkowych

MUKS Libero Pajęczno

Grupy treningowe działają w Szkole Podstawowej w Pajęcznie, Szkole Podstawowej w Makowiskach, Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie oraz Zespole Szkół w Pajęcznie.

Drużyna chłopców

MUKS Libero Pajęczno prowadzi nabór chętnych do uprawiania piłki siatkowej w kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Szkoła Ponadgimnazjalna (nabór i kontynuacja).

Drużyna dziewcząt

Międzyszkolny Klub Sportowy LIBERO PAJĘCZNO prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej.

Wywiad ze sternikiem drużyny kadetów MUKS Libero Pajęczno

31 paź '14
Napisał robert

Dzisiejsze starcie odbyło się na lini Hania Cimcioch v.s Krystian Sobierajski trener naszej drużyny kadetów ...

 

Hania: Od jak dawna liczy się dla Pana siatkówka? Jak zaczęła się ta przygoda? Z tego co wiem, trenował Pan kiedyś kolarstwo.
Pan Krystian : Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się w szkole podstawowej. Uczęszczałem na zajęcia pozalekcyjne z piłki ręcznej, potem piłki nożnej w naszej pajęczańskiej Zawiszy. Najdłużej uprawiałem kolarstwo prawie 10 lat, potem po namowie kolegi, którego tata był trenerem siatkówki w III ligowym klubie Zawisza Pajęczno, rozpocząłem przygodę z siatkówką. Kończąc studia doskonaliłem warsztat pracy uzyskując stopień trenera II klasy. Prowadziłem przez jeden sezon III ligową naszą Zawiszę, potem po okresie przerwy trwającej 3 lata rozpocząłem pracę z młodzieżą, którą kontynuuję do tej pory. Myślę, że każda dyscyplina sportu wnosi coś pozytywnego do naszego życia. Zachęcam wszystkie dzieci do uprawiania tak pięknej dyscypliny sportu, jaką jest siatkówka.

H. : Ostatni ogromny sukces to VII miejsce na Mistrzostwach Polski "Licealiada 2014" (uczniowie ZE oraz zawodnicy Libero) oraz I miejsce w Lidze Powiatowej (Juniorzy Libero). Chyba nie muszę pytać, czy jest Pan zadowolony. Ale muszę zapytać, czy widzi Pan tych chłopaków w wyższej lidze. Jakie mają predyspozycje?
P. K. : Powiem szczerze czekałem na tak wielki sukces prawie 10 lat rozpoczynając pracę nauczyciela/trenera w szkole podstawowej w Makowiskach. Tam rozpropagowałem zajęcia pozalekcyjne z piłki siatkowej na które uczęszczali zeszłoroczni zdobywcy VII miejsca na Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych. Co do ich dalszej kariery na pewno wielu z nich jeśli tylko zechce kontynuować przygodę z siatkówką ma szansę pokazać się na parkietach II, a może i I ligi.

H. : Obecnie prowadzi Pan kadetów. Pierwszy mecz i pierwsza porażka z KS Wifama Łódź 3:0. Co sądzi Pan o kondycji obecnych zawodników?
P. K. : Szczerze? Miałem obawy przed rozpoczęciem sezonu. Wiele kontuzji, które doskwierały zawodnikom Libero. Pojawiło się kilka nowych twarzy w szeregach MUKS. Kadeci Libero to chłopcy z dużymi możliwościami i potencjałem. Więcej wiary w własne możliwości, odwaga i rozwaga pozwolą moim zdaniem zająć wysokie miejsce w lidze, a co do zespołu Wifamy myślę, że jest to zespół, który zajmie czołową lokatę lidze.

H. : Dzisiejszy mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Lechii II Tomaszów Mazowiecki. Chłopaki nie wykorzystali swojego dobrego czasu i zeszli z boiska pokonani. Jaka atmosfera w szatni?
P. K. : Po pierwszym meczu w Łodzi byłem pełen optymizmu przed kolejnym spotkaniem . Ogromne rozczarowanie po słabej grze moich zawodników. Myślę, że pierwsze spotkanie przed własną publicznością doprowadziło do zwiększonego stresu i stąd te dziesiątki niepotrzebnych błędów. Trenujemy dalej, wyciągamy wnioski, a czas pokaże. Wierzę w moich chłopaków i życzę im wytrwałości w dążeniu do sportowego sukcesu.

H. : Cele na trwający sezon?
P. K. : Celem oczekiwanie na kolejny sukces siatkarski.

H. : Ma Pan jakieś siatkarskie motto?
P. K. : "Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą zwyciężyć."
H. : Pana ulubiony klub w PlusLidzie?
P. K. : Jestem "lokalnym patriotą". Oczywiście że PGE Skra Bełchatów.

H. : Zapewne oglądał Pan MŚ. Kto był dla Pana najlepszym zawodnikiem?
P. K. : Oczywiście Mariusz Wlazły, z którym to miałem okazję rywalizować na parkietach III ligi, gdy był zawodnikiem Wielunia.

H. : Dziękuję bardzo i życzę powodzenia w trwającym sezonie!
P. K. : Dziękuję!

HelpDesk | Copyright © 2013-2021 MUKS Libero Pajęczno | Supported by Webiko