Menu odnośników dodatkowych

Drużyna chłopców

MUKS Libero Pajęczno prowadzi nabór chętnych do uprawiania piłki siatkowej w kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Szkoła Ponadgimnazjalna (nabór i kontynuacja).

MUKS Libero Pajęczno

Grupy treningowe działają w Szkole Podstawowej w Pajęcznie, Szkole Podstawowej w Makowiskach, Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie oraz Zespole Szkół w Pajęcznie.

Drużyna dziewcząt

Międzyszkolny Klub Sportowy LIBERO PAJĘCZNO prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej.

Wygrana z Bełchatowem i awans do Finału Województwa !!!

Napisał robert w pon., 10/02/2014 - 10:36

W dniach 8-9 lutego siatkarze MUKS Libero Pajęczno gościli w Bełchatowie na II turnieju półfinałowym Wojewódzkiej Ligi Juniorów. Podopieczni Krystiana Sobierajskiego za cel wyznaczyli sobie awans do Finału Województwa. Aby to zrealizować potrzebne były dwie wygrane: z UKS SMS Łódź i MKS Zduńska Wola. O 12.00 spotkaliśmy się z Łodzią z którą w pierwszym turnieju wygraliśmy 3:1. Zacięta walka zawodników SMS-u pozwoliła naszym zawodnikom na wygranie tylko jednej partii ulegając w całym pojedynku stosunkiem 3:1. Szanse na awans oddalały się i nie pozostawało nic innego jak wygrać z kolejnym przeciwnikiem. Zadanie to zostało zrealizowane i to nasi zawodnicy w starciu z MKS Zduńska Wola schodzili z boiska z podniesioną głową wygrywając 3:0. Pozostaliśmy w grze, lecz najważniejszy pojedynek miały rozegrać ze sobą zespoły Skry i SMS-u. Najkorzystniejszy wynik dla naszego zespołu to 3:0 dla Skry. Wszystko na to wskazywało, aż do momentu kiedy prowadząc 2:0 w setach i trzeciej partii 22:20  nastąpiło załamanie w grze i to zawodnicy z Łodzi wygrywają tą partię 26:24. Odbudowa gry w czwartym secie nie daje szans na wygranie kolejnej partii podopiecznym Wojciecha Blomberga i cale spotkanie kończy się wynikiem 3:1. Po pierwszym dniu zrównaliśmy się punktowo z zespołem SMS Łódź. W drugim dniu łatwiejszy pojedynek miała Lódź i mogliśmy tylko liczyć, że stracą jakiegoś seta. Niestety wygrywając 3:0 uciekli nam jednym setem i przed prawdziwym wyzwaniem stanęli zawodnicy MUKS Libero Pajęczno. W najgorszym wypadku potrzebowaliśmy dwóch wygranych setów z Bełchatowem. Cel się oddalał po przegranej pierwszej partii 25:20. Naładowani chęcią zwycięstwa zawodnicy Libero nie poddali się wygrywając drugiego seta 25:18. Do szczęścia brakowało tylko jednego seta. Bełchatowianie zebrali wszystkie siły i kolejny raz oddalają nas od awansu wygrywając 25:15. Pewni zwyciestwa zawodnicy z Bełchatowa pozwolili sobie na rozluźnienie co skutecznie wykorzystał zespół Libero, zbierając siły nie odpuścili i walczyli do samego końca wygrywając ta partię 25:19. I stało się ... awans wywalczony a do końca spotkania pozostała ostatnia partia. Uniesieni zwycięstwem po czwartym secie stawiają jeszcze "kropkę nad i " wygrywając tie-breaka 15:10 i całe spotkanie 3:2 plasują się na drugim miejscu w tabeli co daje awans do ścisłego finału o Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w kategorii Junior. Gratulujemy !!! Czekamy na terminy turnieju finałowego i liczymy, że najlepsze zespoły z województwa zawitają do Pajęczna.