Menu odnośników dodatkowych

Drużyna dziewcząt

Międzyszkolny Klub Sportowy LIBERO PAJĘCZNO prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej.

Drużyna chłopców

MUKS Libero Pajęczno prowadzi nabór chętnych do uprawiania piłki siatkowej w kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Szkoła Ponadgimnazjalna (nabór i kontynuacja).

MUKS Libero Pajęczno

Grupy treningowe działają w Szkole Podstawowej w Pajęcznie, Szkole Podstawowej w Makowiskach, Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie oraz Zespole Szkół w Pajęcznie.

Dwa zwycięstwa w I Turnieju Półfinałowym Wojewódzkiej Ligi Juniorów

Napisał robert w wt., 04/02/2014 - 14:29
MUKS Libero Pajęczno

Emocjonujący weekend 1-2 lutego przygotowali miłośnikom siatkówki siatkarze pajeczańskiego Libero. Wszystko za sprawą pierwszego turnieju półfinałowego wojewódzkiej ligi juniorów. W turnieju pojawiły się zespoły z Bełchatowa, Łodzi, Zduńskiej Woli oraz Pajęczna jako gospodarza. Na otwarcie jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły Skra i Zduńska Wola. Dobra postawa siatkarzy Skry momentami falowała, co pozwoliło rywalom na lepszą grę. Nie było jednak siły rażenia w zespole ze Zduńskiej Woli. Bełchatowianie zwycięsko zakończyli cały pojedynek wynikiem 3:0,

           W drugim starciu to podopieczni Krystiana Sobierajskiego mieli przed sobą groźnego rywala UKS SMS Łódź, z którym nie mieli do czynienia w rundzie zasadniczej. Ambicja i wola walki włożone w grę sprawiły, że możliwe stało się pokonanie przeciwnika i to zawodnicy Wojciecha Blomberga z opuszczoną głową schodzili z parkietu przegrywając w całym pojedynku 3:1. Ta cenna wygrana wprowadziła pajęczańskich zawodników oraz ich kibiców w dobry nastrój, a jak sie potem okazało była kluczowa dla całego turnieju.

           Po przerwie objadowej nasi zawodnicy powrócili na parkiet, gdzie czekali na nich rywale ze Zduńskiej Woli. Przeciwnik z którym w rundzie zasadniczej odnieśliśmy jedną porażkę 3:2 był wymagający i nieprzewidywalny. Pierwsza partia była zacięta do samego końca lecz to nasi zawodnicy okazali się lepsi wygrywając 25:23. Skuteczna gra siatkarzy Libero w kolejnych odsłonach ostudziła zapał podopiecznych Eugeniusza Hałapupa co skutkowało wygraną 25:21 i 25:19 i przyniosła zwyciestwo w całym pojedynku 3:0.

           Jako ostatni w pierwszym dniu pokazali się nasi najważniejsi rywale. Z jednym wygraliśmy ale to nie znaczyło, że zawodnicy z Łodzi nie sprawią niespodzianki i nie powalczą z podopiecznymi Marcina Kubata. Zacięte dwie pierwsze partie i wygrana na styku przez zespół Skry 25:23 i 26:24. Naładowani po drugim secie zawodnicy z SMS-u sprawiali w trzecim secie wiele kłopotów zespołowi z Bełchatowa, co pozwoliło na wygranie tej partii 25:18 przez siatkarzy z Łodzi. Rozluźnienie wśród zawodników Skry nie trwało zbyt długo bo w czwartym secie mogliśmy zobaczyć jaką siłą dysponuje zespół z Bełchatowa gromiąc przeciwnika 25:11 doprowadzając do wygranej 3:1 w całym spotkaniu.

            Drugi dzień i na początek spotkanie SMS-u Łódź i MKS Zduńska Wola. Dla tych pierwszych okazało się tylko formalnością, gdyż sety kończyły się wygraną 25:19; 25:19 i 25:20 dla SMS-u Łódź. Wynik całego spotkania 3:0 pozwolił na zajęcie trzeciej lokaty w turnieju.

             Wszystko jednak miał rozstrzygnąć ostatni pojedynek pomiędzy MUKS Libero Pajęczno - EKS SKRA Bechatów, którzy mieli na swoim koncie po dwie wygrane. Na początek zaatakowali zawodnicy Libero pokonujac przeciwnika 25:21. Drugi set to jednak koncertowa gra w zagrywce zawodników Skry, która pozwoliła odjechać naszym zawodnikom oraz powiekszając przewagę z akcji na akcję zakończyć rywalizację wynikiem 25:15. Kilka kolejnych zrywów w trzeciej odsłonie wśród podopiecznych Krystiana Sobierajskiego nie wystarczyło na dogonienie co wykorzystali przeciwnicy wygrywając 25:21. Czwarty set w którym nie pozostawało nic do stracenia jak tylko podnieść się po przegranych dwóch setach. Dobra gra i pojawienie się po stronie Skry  zawodnika, którego możemy spotkać w kwadracie podczas meczy Plus Ligi sparaliżowała naszych zawodników. Walki jednak nie brakowało do samego końca lecz to przeciwnik dokończył dzieła wygrywając 25:19 i w całym spotkaniu 3:1 zapisując komplet punktów w całej klasyfikacji turnieju.

             Po pierwszym turnieju nasz zespół zajmuje dobre drugie miejsce. Przy powtórzeniu wyniku w drugim turnieju daje nam to możliwość awansu do turnieju finałowego. Wszystko więc zweryfikuje drugi turniej, który odbędzie się już w najbliższy weekend 8-9 lutego w Bełchatowie. Powodzenia i liczymy na zacietą walkę ... 

HelpDesk | Copyright © 2013-2022 MUKS Libero Pajęczno | Supported by Webiko