Menu odnośników dodatkowych

Drużyna chłopców

MUKS Libero Pajęczno prowadzi nabór chętnych do uprawiania piłki siatkowej w kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Szkoła Ponadgimnazjalna (nabór i kontynuacja).

Drużyna dziewcząt

Międzyszkolny Klub Sportowy LIBERO PAJĘCZNO prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej.

MUKS Libero Pajęczno

Grupy treningowe działają w Szkole Podstawowej w Pajęcznie, Szkole Podstawowej w Makowiskach, Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie oraz Zespole Szkół w Pajęcznie.

Wicelider Lechia Tomaszów rozgromiony !!!

Napisał robert w pon., 06/01/2014 - 13:23

Niedzielne popołudnie 5 stycznia przyniosło wiele emocji pajęczańskim kibicom piłki siatkowej. Na początek o 14.00 kadetki Libero podejmowały zespół OSiR Koluszki. Początek spotkania zapowiadał się bardzo dobrze, lecz doswiadczenie po stronie gości przeważyło szalę i nie pozwoliło naszym siatkarkom na wygranie tej partii. W kolejnych odsłonach widać było wielkie zaangażowanie całego zespołu, ale i to nie wystarczyło by pokonać rywala. Ostatecznie uległy w całym spotkaniu wynikiem 3:0.

Kolejnym wydarzeniem było spotkanie juniorów Libero z Lechią Tomaszów Maz. Podopieczni Krystiana Sobierajskiego mieli za cel wygrać z przeciwnikiem za 3 pktunkty, aby zająć drugie miejsce w końcowej tabeli grupy, które premiowało awansem do półfinałów i prawem organizacji turnieju w roli gospodarza. Pierwszy set należał do siatkarzy Libero i od samego początku można było obserwować ich dobrą grę. Ucieczka kilkoma punktami pozwoliła grać "punkt za punkt" i zakończyć seta wynikiem 25:22. W drugiej odsłonie podopieczni Krzysztowa Włoska odbudowali swoje morale wychodząc na prowadzenie 9:6. NIe trwało to jednak zbyt długo, bo w pajęczańskich siatkarzy wstąpiła nowa świeżość, która pozwoliła dogonić rywala. Dobra gra Libero i błędy przeciwnika spowodowały, że nasi siatkarze odjechali Lechii siedmioma punktami czego efektem było wygranie drugiego seta 25:18. Pięśćdziesiąt procent planu było za nimi i pozostało tylko postawić tzw. "kropkę nad i " Nie było łatwo, bo od początku trzeciej partii można było obejrzeć zaciętą walkę. Do stanu 16:18 dla gości widowisko nabierało coraz większych emocji. Wprowadzony do gry Paweł Wieczorek nie pozwolił przeciwnikom odczytywaćć jego zamiarów w rozgrywaniu, co też pozytywnie wpłynęło na grę siatkarzy Libero. Błąd zagrywki w zespole Lechii otworzył drogę dla pajęczńskiego teamu i wtedy na zagrywce pojawił się Paweł Marchewka. Dobry serwis nie pozwolił na skuteczne rozegranie zawodnikom Lechii i to zawodnicy z Pajęczna wyszli na prowadzenie 23:19. Do końca spotkania czteropunktowa przewaga została utrzymana i to pajęczańscy siatkarze zwyciężyli w tym secie 25:21, a w całym spotkaniu 3:0. Drugie miejsce w grupie stało sie faktem.

Czekamy teraz na termin organizacji turnieju półfinałowego, który na pewno odbedzie sie w Pajecznie. Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji ...