Menu odnośników dodatkowych

Drużyna chłopców

MUKS Libero Pajęczno prowadzi nabór chętnych do uprawiania piłki siatkowej w kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Szkoła Ponadgimnazjalna (nabór i kontynuacja).

MUKS Libero Pajęczno

Grupy treningowe działają w Szkole Podstawowej w Pajęcznie, Szkole Podstawowej w Makowiskach, Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie oraz Zespole Szkół w Pajęcznie.

Drużyna dziewcząt

Międzyszkolny Klub Sportowy LIBERO PAJĘCZNO prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej.

Siatkarskie emocje ... Tylko z Libero

Napisał robert w pon., 17/11/2014 - 02:30

Z tygodnia na tydzień siatkarki i siatkarze Libero wykonują zastrzyk adrenaliny swoim kibicom. Wszystko za sprawą Ligi Wojewódzkiej Kadetek i Kadetów. W zeszły piątek kadeci MUKS Libero pokazali charakter zwycieżając po zaciętej walce zespół MOS Sieradz 3:2. W piatek 14 listopada kadetki swoją grą rozgrzały publiczność i dzięki temu mogliśmy obserwować cudowny klimat jaki idzie za tą wspaniałą dyscypliną. Niesione aktywnym dopingiem pokazały chrakter jaki powinien towarzyszyć każdemu zespołowi w trudnych chwilach na boisku. Zmienność gry obu zespołów w pierwszym secie pozwoliła odskoczyć siatkarkom ze Zduńskiej Woli do wyniku 21:19. Wtedy na zagrywce pojawiła się Aleksandra Charciarek wskutek czego wyprzedziliśmy przeciwnika do stanu 21:22. Przeciwniczki zdołały ugrać jeszcze jeden punkt a zwycięskiego dzieła dokończyła w polu zagrywki Natalia Cichowlas kończąc tę partie 22:25. Drugi set grany praktycznie punkt za punkt zwycięża zespół ze Zduńskiej Woli przy przewadze 27:25. Trzeci set to dominacja pajęczańskiego zespołu, który wypracowując przewagę nie pozwolił przeciwniczkom na odebranie zwycięstwa w tej partii z wynikiem 20:25. Czwarta odsłona to zwrot akcji po stronie Zduńskiej Woli i przejęcie inicjatywy w polu zagrywki, co pozwoliło zakonczyć tą partię dosyć wysoką przewagą 25:16. Po wygranej czwartej odsłony przez team ze Zduńskiej Woli przyszedł czas na tie-breaka, którego pierwszą część, aż do zmiany stron boiska i stanu 8:4 prowadziły przyjezdne. Odrobina motywacji i poprawy gry w zespole Libero pozwoliła na kilka błędów przeciwnika i wzięcia przerwy przy stanie 12:9. Niestety błąd po naszej stronie i dobra zagrywka gości pozwoliła wywieźć zwycięstwo w tej partii 15:10 i całym spotkaniu 3:2. Nie można było zarzucić dobrej postawy wszystkim zawodniczkom oraz dopingującym kibicom. Dziękujemy za te emocje i czekamy na wiecej !!! W tym samym dniu nasi kadeci grali w Wieluniu z tamtejszym zespołem MOS Siatkarz Wieluń. Zacięta walka pozwoliła zakończyć spotkanie wynikiem 3:1 dla gospodarzy. Niepokojący jest fakt, że podczas meczu kontuzji doznał Maciej Jarząbkowski jeden z podstawowych graczy naszego młodego zespołu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia...