Menu odnośników dodatkowych

Drużyna chłopców

MUKS Libero Pajęczno prowadzi nabór chętnych do uprawiania piłki siatkowej w kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum oraz Szkoła Ponadgimnazjalna (nabór i kontynuacja).

MUKS Libero Pajęczno

Grupy treningowe działają w Szkole Podstawowej w Pajęcznie, Szkole Podstawowej w Makowiskach, Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie oraz Zespole Szkół w Pajęcznie.

Drużyna dziewcząt

Międzyszkolny Klub Sportowy LIBERO PAJĘCZNO prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej.

Za nami siatkarski weekend !!!

Napisał robert w ndz., 19/10/2014 - 21:54 in

Od piatku 17 października rozpoczęły się zmagania w młodzieżowych rozgrywkach organizowanych przez Łódzki Związek Piłki Siatkowej. Nasi podopieczni zaczynali od zmagań w kategorii Kadet i Kadetka. Zawodnicy Krystiana Sobierajskiego w wyjazdowym spotkaniu ulegli kadetom KS Wifama Łódź wynikiem 0:3. Młody zespół oparty na zawodnikach rocznika 1999 i 2000 nie był w stanie zagrozić bardziej doświadczonym kolegom ze stolicy województwa. Jest to jednak początek sezonu i wyniki zostaną jeszcze zweryfikowane w rundzie rewanżowej.

Kolejnym wydarzeniem było spotkanie rozgrywane w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Pajęcznie. Kadetki MUKS Libero Pajęczno gościły zespół LUMKS Czarni Szczerców. Zacięta rywalizacja i wiele ciekawych momentów gry do samego końca nie wskazywało zwycięzcy tego pojedynku. Wygrana pierwszej partii przez zespół Czarnych i chwilowy kryzys w drużynie Libero. Drugi set i wyrównana gra obu zespołów ale w końcówce finał nalezał do naszych siatkarek schodzących z boiska z wygraną 26:24. Trzecia odsłona to tylko formalność - wygrana wynikiem 25:12. Prowadząc 2:1 w setach, jakby uśpione słabą grą rywalek, zawodniczki Libero nastąpiło oddały inicjatywę siatkarkom ze Szczercowa, które wygrały czwartego seta 25:11. Najwięcej emocji przyniósł piąty set, gdzie oba zespoły walczyły punkt za punkt. Trzy punktowa ucieczka zagrywką wprowadziła trochę zamieszania w zespole Libero lecz poprawa gry pozwoliła zmniejszyć przewagę do wyniku 12:13. W końcówce presję wytrzymały jednak szczercowianki ostatecznie wygrywając 13:15. Gratulujemy i dziękujemy naszym młodym siatkarkom za pozytywne emocje i zaangażowanie do samego końca.

W niedzielę 19 października najmłodszy zespół wyruszył do Łasku gdzie rozgrywany był turniej eliminacyjny Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w którym uczestniczyły zespoły Czwórka I Aleksandrów Łódzki, Lider Budowlani Łódź, MUKS Libero Pajęczno oraz Łaskovia Łask jako gospodarz. Nasze dziewczyny dopiero w ostatnim spotkaniu odnalazły recepturę na grę po wcześniejszych porażkach 2:0 z Aleksandrowem i Budowlanymi wygrywając w tie-breaku. Wygrana pozwoliła na zajęcie trzeciego miejsca i wejście do grupy C kolejnego etapu rozgrywek. Kolejne zmagania już w następny weekend od 24 października. Więcej informacji wkrótce ...